Kraina legend i baśni - Wycieczki szkolne

Zapraszamy przedszkola i szkoly na spotkanie z postaciami z legend i podań ludowych, wywodzących się z mitologii słowiańskiej. U nas dowiecie się kim był Dobrochoczy, czy Leszy, co trzeba zrobić, aby ułaskawić Domownika, poznacie Rusałki, Wodnika, Płanetnika i wiele innych zjaw, stworów czy duszków .
Oprócz tego czekają na Was stanowiska multimedialne z filmem o tradycjach rękodzielniczych naszego regionu oraz informacjami o walorach przyrodniczych Puszczy Knyszyńskiej, zjazd linowy, plac zabaw oraz wiele innych atrakcji.
W naszej ofercie mamy również:
1. Warsztaty z przerobu lnu tradycyjnymi metodami
2. Warsztaty papieru czerpanego
3. Warsztaty garncarskie i ceramiczne
4. Grę terenową w Krainie legend i baśni
5. Strzelanie z łuku, przeciąganie liny, zabawy z chustą, pokaz gigantycznych baniek mydlanych
6. Gry i zabawy na świeżym powietrzu
7. Malowanie twarzy
8. Sklepik z pamiątkami
Na zakończenie, gdy sił zabraknie na hasanie, zregenerujemy się przy wspólnym ognisku.
Cena : 22 -25 zł/os Czas trwania ok. 3 godz.

Dodatkowo:

Warsztat filcu lub kaletnictwa artystycznego – 10 - 15 zł/os (polecamy zwłaszcza dla starszych dzieci)
Ognisko z kiełbaskami, pieczywo, napoje ciepłe i zimne, naczynia jednorazowe – 9 zł/os

Program każdorazowo jest ustalany do potrzeb grupy i dostosowywany do wieku uczestników.

Wszystkie dzieła wykonane podczas warsztatów pozostają własnością uczestników:)

                           

MPR - Miejsce Przyjazne Rowerzystom

MPR BANER

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR - Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.
Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów "przyjazności dla rowerzystów", a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym. 

Czytaj dalej

Startujemy i dziękujemy!

baner

Projekt nad którym pracowaliśmy przez kilka ostatnich długich miesięcy w końcu udało się nam zrealizować. Kraina legend i baśni w Uroczysku Ruczaj już zaistniała w rzeczywistości. Dopełnieniem wszystkiego były rzeźby, które w końcu do nas dotarły i które staną niebawem wśród drzew, kamieni, górek i krzaków. Przed nami co prawda jeszcze sporo pracy, ale teraz zostało już tylko upiększanie naszego miejsca i robienie go jeszcze bardziej magicznym.

Czytaj dalej

Domek Grillowy Gotowy!

Rok 2015 zaczął się dla nas bardzo przyjemnie. Kolejna atrakcja została oddana do użytku - DOMEK GRILLOWY. Postawiony przez fachowców w ekspresowym tempie jest dla nas kolejnym magicznym miejscem, którym chcemy się z Wami podzielić. Domek jest całkowicie ocieplony, z centralnie położonym Estońskim rożnem grillowym i kominem. Może zimy jeszcze nie ma, ale kuligi z zabawą w tym roku coś czuję będą bardzo atrakcyjne. 

Zapraszamy!

Zjazd linowy na placu zabaw!

zjazd linowy

Zjazd linowy to urządzenie składające się z dwóch stacji: początkowej i końcowej, z rozciągniętą pomiędzy nimi stalową liną. Z wyżej umieszczonej stacji startowej można zjechać "na dół" na talerzykowatym siedzisku zamocowanym do wózka przesuwającego się po linie. Doskonała zabawa dla dzieci w wieku od 3-14 lat. Ponad 20 metrów zjazdu i co najważniejsze stoi już u Nas. Zaprawszamy wiosną do zabawy!

                       

MPR plakietkaCopyright 2015 by Uroczysko Ruczaj
Karczmisko 41 | 16-020 Czarna Białostocka
telefon: +48 698 519 658  
e-mail: agroturystyka@uroczysko-ruczaj.pl

Uroczysko Ruczaj