Arboretum w Kopnej Górze

Utworzone przez Nadleśnictwo Supraśl w 1988 roku jako pierwszy ogród botaniczny w północno-wschodniej Polsce, położone w środku Puszczy Knyszyńskiej.

Arboretum zajmuje powierzchnię 26 hektarów i podzielone jest na dwie części: pierwsza ma na celu zaprezentowanie około 500 różnych gatunków roślin z różnych regionów, druga natomiast przedstawia naturalne środowisko Puszczy Knyszyńskiej nienaruszone przez działania człowieka. Dla osób interesujących się rodzimą przyrodą może to być spotkanie z puszczą „w pigułce".

Ważną funkcją, którą pełni arboretum jest edukacja i popularyzacja wiedzy przyrodniczej i leśnej. Arboretum jest doskonałym miejscem do prowadzenia zajęć szkolnych o tej tematyce. Dzięki specyficznemu połączeniu rodzimej i obcej przyrody w jednym miejscu można poznać nie tylko egzotyczne ciekawostki ze świata roślin, ale także dostrzec bogactwo i piękno polskiego lasu.

Z tych to powodów Arboretum w Kopnej Górze jest najważniejszym obiektem edukacyjnym w Nadleśnictwie Supraśl a także jednym z ważniejszych na obszarze Puszczy Knyszyńskiej.

MPR plakietkaCopyright 2015 by Uroczysko Ruczaj
Karczmisko 41 | 16-020 Czarna Białostocka
telefon: +48 698 519 658  
e-mail: [email protected]

Uroczysko Ruczaj