Okolica

Centrum turystyczno-rekreacyjne „Uroczysko Ruczaj” położone jest na skraju wsi Karczmisko wśród malowniczych krajobrazów Puszczy Knyszyńskiej. U nas możesz wygodnie wypocząć z dala od zgiełku miasta, delektując się śpiewem ptaków, rechotem żab, pachnącym powietrzem.

Bezpośrednio za płotem rozciąga się las obfitujący w grzyby, owoce leśne, nierzadko można podpatrzeć dzikie zwierzęta. Niedaleko przebiegają szlaki rowerowe oraz unikatowy Szlak Rękodzieła Ludowego a w odległości 5 km znajduje się Zalew Czapielówka.

Gospodarstwo nasze należy do Szlaku Lnu i Konopi. W celu zachowania regionalnych tradycji gospodarze poznali tajniki metod przerobu tych roślin włóknistych i tworzenia z nich nici, sznurów a w efekcie materiałów. Dlatego też, co roku siejemy len, aby zaprezentować proces obróbki tradycyjnymi metodami stosowanymi przez nasze babcie. U nas możesz sam spróbować zrobić z lnu włókna, uprząść nicie na kołowrotku czy zasiąść przy starym krośnie. Satysfakcja na pewno będzie ogromna.

Stworzyliśmy również ogród kwietny z roślinami barwierskimi w celu prezentowania barwienia tkanin naturalnymi metodami.

Dla turystów preferujących zwiedzanie proponujemy liczne ciekawe miejsca. Możecie się z nimi zapoznać wybierając konkretne miejsce z menu "MIEJSCA".

Zapraszamy serdecznie!

MPR plakietkaCopyright 2015 by Uroczysko Ruczaj
Karczmisko 41 | 16-020 Czarna Białostocka
telefon: +48 698 519 658  
e-mail: [email protected]

Uroczysko Ruczaj