Silvarium

Zwiedzanie zaczynamy od przechadzki wzdłuż lasu, gdzie podziwiać można piękną przyrodę, drewniane pomniki oraz punkty informacyjne zlokalizowane wśród drzew. Wychodząc z lasu naszym oczom ukazuje się przepiękna okolica, która stanowi samo centrum tego miejsca.

To właśnie w tym miejscu zlokalizowana jest największa liczba atrakcji Poczopka. Zobaczymy tutaj między innymi liczne malownicze mostki nad małą rzeczką, ciekawe rzeźby z drewna i kamienia, drewniane chatki oraz przepiękną aleję drzew, którą leśnicy nazwali "Alejką Feng Shui". Najnowszą "zdobyczą" tego miejsca jest Park Megalitów czyli wędrujące skały.

Jest to zbiór potężnych głazów narzutowych ułożonych w formie celtyckiego kręgu lub w inny ciekawy sposób. Dla osób lubiących spacery, Poczopek oferuje Leśne Wędrownice. Są to wyznaczone ścieżki, poprowadzone w taki sposób, by pokazać najpiękniejsze zakątki otaczających nas lasów. Oznaczenie tych tras jest przemyślane w taki sposób, by nikt z nas nie mógł się zgubić. Na taką wycieczkę możemy się wybrać również rowerami.

MPR plakietkaCopyright 2015 by Uroczysko Ruczaj
Karczmisko 41 | 16-020 Czarna Białostocka
telefon: +48 698 519 658  
e-mail: [email protected]

Uroczysko Ruczaj